Субота, 05.07.2025, 21:22 | Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Головна » 2009 » Липень » 25 » Як пов'язати між собою відомі нам факти?
21:13
Як пов'язати між собою відомі нам факти?

Подивіться на ці записи кілька разів і подумки відтворені їх.

Другий закон пам'яті - повторення. Можна запам'ятати все, що завгодно, якщо досить часто повторювати це.

Однак необхідно не машинально, а усвідомлене заучіваніе. Людина, безперервно повторює текст з метою його запам'ятовування, затрачивает вдвічі більше часу та енергії, ніж це потрібно для досягнення того ж результату, якщо процес повторення буде здійснюватись з розумними інтервалами. Прочитайте текст один чи два рази, потім відкладіть його вбік і пізніше знову і знову повертайтеся до нього. Повторення з інтервалами дозволить вивчити текст набагато швидше.

Цю особливість процесу запам'ятовування можна пояснити двома факторами. По-перше, в проміжках між повторення наше підсвідомість зайнята закріпленням асоціацій. По-друге, мозок, працюючи з перервами, не так швидко втомлює.

І ще один важливий фактор, що пояснює, чому ми забуваємо. Психологи довели, що з нового матеріалу, проработан нами, за перші вісім годин забувається більше, ніж за наступні тридцять днів. Тому безпосередньо перед нарадою чи бесідою перегляньте ваші матеріали, припомните важливі факти, освіжіть вашу пам'ять.

Третій закон пам'яті - АСОЦІАЦІЇ. Щоб добре запам'ятати факт, його треба зв'язати з будь-яким іншим фактом. Треновані пам'ять спирається на організовану систему зв'язків, тобто на асоціації. Таким чином, секрет хорошої пам'яті - це секрет встановлення численних асоціацій з усіма фактами, які ми хочемо запам'ятати. Але зв'язати асоціацію з фактом - це значить якомога більше думати про факт. Інакше кажучи, з двох людей, які отримують однакову інформацію, той, хто більше обдумує отримані відомості і встановлює між ними більш тісні взаємозв'язки, буде мати кращою пам'яттю.

Як пов'язати між собою відомі нам факти? Треба усвідомити їхнє значення, осмислити їх з усіх сторін. Поставте собі такі питання: Щоб запам'ятати прізвище незнайомої людини (якщо прізвище ця звичайна), потрібно її асоціювати з яким-небудь приятелем з таким же прізвищем. Якщо ж вона незвичайна, потрібно попросити його розповісти що-небудь про неї, показати, як вона пишеться. Уважно дивіться у зовнішність цієї людини. Спробуйте зв'язати його прізвище з його особою. Дізнайтеся, чим він займається, і спробуйте придумати яку-небудь мнемоніческую фразу, яка зв'яже його ім'я з його заняттям або зовнішністю.

Щоб запам'ятати дати, асоціює їх зі знаменними датами, які ви знаєте. Корисно застосовувати цей прийом, коли потрібно запам'ятати номер телефону.

Під час переговорів буває дуже важко відстояти свою точку зору. Але аж ніяк не можна робити це за допомогою спору, оскільки, як відомо, в дев'яти випадках з десяти суперечка закінчується тим, що кожен з її учасників ще більше, ніж раніше, переконує у власній правоті.

Якщо ви спорите чи заперечуєте, ви можете іноді отримати перемогу, але перемога ця буде безглуздою, бо ви ніколи не досягнете розташування вашого партнера. Тому вирішуйте самі, що для вас є більш привабливим: показної перемога або його розташування. Коли партнер не прав, то можна дати зрозуміти йому це поглядом, жестом чи інтонацією. Але якщо ви просто скажете, що він не прав, то завдасть прямий удар по його самолюбству і відчуття власної гідності. Це викличе у нього бажання захиститися, довести зворотне, але аж ніяк не змінити свою точку зору.

Якщо ви почнете з фрази: «Я вам це доведу», то це буде рівносильно тому, щоб сказати: «Я умнее вас». Природно, що така заява викличе у вашого партнера внутрішній опір і бажання воювати з вами, перш ніж ви почнете сперечатися з ним.

Така поведінка вашого партнера цілком закономірно. Він продовжує вірити в те, що звик приймати за істину, і ваше невдоволення, викликає сумнів у справедливості склався у нього думки, змушує його шукати усілякого виправдання і чіплятися за нього.

Переглядів: 660 | Додав: uvarobogda | Теги: Повторення, Заучіваніе | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: