Субота, 05.07.2025, 21:11 | Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Головна » 2009 » Липень » 18 » «Аргумент До НЕВЕЖЕСТВЕ»
21:12
«Аргумент До НЕВЕЖЕСТВЕ»

В аргументах, наприклад, описують властивості певного сорту товару, а в тезі необгрунтовано стверджують про властивості даного товару в цілому, незалежно від його сорту.

Інша форма невідповідності - перехід від сказаного з умовою до сказаного безумовно. Наприклад, коли використовуються аргументи, справедливі лише за певних умов, у визначений час або в певному місці, а їх вважають вірними за будь-яких обставин.

Поряд із зазначеними помилками «мнимого прямування» несумлінні люди застосовують Логическое виверт, коли для обгрунтування своєї тези вони призводять логічно не пов'язані з обговорюваних питанням аргументи. Такими фокуси є наступні.

«Аргумент До НЕВЕЖЕСТВЕ» - використання необізнаності, економічної непросвещенності або просто малодосвідченими співрозмовника і нав'язування йому думок, які не знаходять об'єктивного підтвердження.

«Аргумент До вигоди» - замість логічного обгрунтування обопільній загальної користі агітують за прийняття рішення, виходячи тільки з сьогочасної вигоди, не турбуючись про наслідки.

«Аргумент До так званого« Здоровий глузд ». Часто використовується як апеляція до повсякденній свідомості замість реального обгрунтування, хоча відомо, що поняття «здорового глузду» досить відносно. Нерідко воно виявляється оманливим, якщо мова йде не про речі домашнього вжитку.

«Аргумент До силе» - замість логічного обгрунтування тези вдаються до внелогіческому примусу - економічного, політичного, адміністративного, фізичного та інших видів впливу.

«Аргумент До Авторитет» посилання на авторитетною особистість або колективний авторитет замість обгрунтування конкретного тези.

«Аргумент До сострадания» проявляється в тих випадках, коли замість реальної оцінки конкретного вчинку або дії вдаються до таких почуттів, як жалість, співчуття, права людини і т.п. «Аргумент До СПРАВЖНОСТІ» - замість обгрунтування тези як істинного схиляють до його прийняття в силу вірності, прихильності або поваги до даної фірмі.

Спростування - це різновид докази, коли доводиться неправдиве, а ложность судження або неправильність самого докази. Спростування, таким чином, спрямоване на руйнування докази шляхом встановлення ложность або необгрунтованості раніше висунутого тези.

У процесі ділової бесіди або ведення комерційних переговорів нерідко стикаються різні думки по одному і тому ж питання, пропонуються різні варіанти рішень. Обговорення в цьому випадку набуває характеру дискусії між учасниками ділового розмови.

Дискусію по спірним, ще не вирішене питання, що передбачає поряд з обгрунтуванням висунутих тез критичний взаємний аналіз пропозицій, називають полемікою. Вести полеміку - значить брати участь в критичному обговоренні спірного питання і перш за все вміти спростовувати аргументи опонента.

Оскільки операція спростування спрямована на руйнування раніше відбувся докази, то в залежності від цілей критичного виступу воно може бути виконано наступними трьома способами: критикою тези, критикою аргументів і критикою демонстрації.

Перший спосіб КРИТИКА (Опровержение) тези. Його мета - показати неспроможність (ложность або помилковість) виставленого пропонентом тези. Спростування тези може бути прямим або непрямим.

Пряме спростування будується у формі міркування, що отримав назву «зведення до абсурду».

Переглядів: 688 | Додав: uvarobogda | Теги: Використання, Наступні, Логическое | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: