Субота, 05.07.2025, 22:32 | Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Головна » 2009 » Липень » 17 » «Надмірне ДОКАЗІВ»
21:12
«Надмірне ДОКАЗІВ»

Друга помилка - «предвосхіщеніе підстави», коли істинність аргументу не встановлюється з безсумнівно, а лише передбачається. У цьому випадку в якості аргументів використовуються недоказанние або довільно взяті положення: посилання на Поширена думка або висловлені кем-то припущення, що нібито доводять наше твердження.

Вимога автономності аргументів означає, що аргументи повинні бути доведені незалежно від тези. Тому, перш ніж доводити тезу, слід перевірити аргументи.

Вимога несуперечливого аргументів означає, що доводи не повинні суперечити один одному.

Вимога достатності аргументів визначається тим, що аргументи у своїй сукупності повинні бути такими, щоб з них з необхідністю витікав доводимо тезу. Порушення цієї вимоги часто полягає в тому, що в ході докази використовують аргументи, логічно не пов'язані з тезою і тому не доводять його істинність. Це порушення позначається словами: «не випливає», «не слід». Тут зустрічається два види помилок.

НЕДОСТАТОЧНО Аргумент, коли окремими фактами намагаються обгрунтувати дуже широкий тезу: узагальнення в цьому випадку завжди буде «занадто поспішним». Причина: недостатність аналізу фактичного матеріалу з метою відбору з безлічі фактів лише достовірних і найбільш переконливо доводять наш тезу. Зазвичай опонентові в цьому випадку говорять: «Надмірне ДОКАЗІВ». Принцип «чим більше аргументів - тим краще» не завжди підходить. Важко визнати переконливими міркування, коли, прагнучи що б то не стало довести своє припущення, збільшують число аргументів. Діючи таким чином, ви непомітно для себе почнете наводити явно суперечать один одному або малоубедітельние аргументи. Але, як відомо, «хто багато доводить, той нічого не доводить». Таким чином, достатність аргументів треба розуміти не в сенсі їхньої кількості, а з урахуванням їх вагомості і переконує сили.

Дуже часто допускаються помилки в способах докази, тобто помилки в демонстрації. Це помилки, пов'язані з відсутністю логічного зв'язку між аргументами і тезою.

Часто трапляється, що людина наводить численні факти, цитує солідні документи, посилається на авторитетні думки. Створюється враження, що його мова досить аргументовані. Однак при ближчому розгляді виявляється, що кінці з кінцями не сходяться. Вихідні положення - аргументи - логічно «не склеюються» з кінцевим висновком - тезою. У загальному вигляді відсутність логічного зв'язку між аргументами і тезою називають помилкою «мнимого прямування».

Одна з форм такої невідповідності - невиправдано логічний перехід від вузької до більш широкої області.

Переглядів: 556 | Додав: uvarobogda | Теги: доводять, Думка, Істинність | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: