Субота, 05.07.2025, 21:27 | Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Головна » 2009 » Липень » 15 » Дедуктівние умовивід перевіряються двома способами
21:12
Дедуктівние умовивід перевіряються двома способами

Цей скорочений сіллогізм називається ЕНТІМЕМОЙ. Наприклад: «Наш уряд не вміє працювати, тому що всі демократичні уряди не вміють працювати». (Опущені мала посилка: наш уряд - демократична).

Щоб відновити ентімему в повний сіллогізм, слід керуватися наступними правилами.

Знайти ув'язнення і так його сформулювати, щоб більший і менший терміни були чітко виражені;

Якщо пропущено одна з посилок, встановити, яка з них (велика чи менша) є. Це робиться шляхом перевірки, який з крайніх термінів міститься в цьому судженні;

Знаючи, яка з посилок опущені, а також середній термін (він є в тій посилці, що дана), визначити обидва терміну недостающее посилки.

Дедуктівние умовивід перевіряються двома способами.

Хоча мистецтво користування сіллогізмамі представляє величезну цінність для ділових людей, навряд чи доцільно в цій главі далі їх детально розглядати. Справа в тому, що правила, що відносяться до користування сіллогізмамі, дуже складні. Тому тим читачам книги, які захочуть глибше розібратися в цьому, ми можемо рекомендувати звернутися до полнооб'емним учебникам логіки, які в останні роки стали видаватися в нашій країні в набагато більшій кількості, ніж це було раніше.

Головне в працю бізнесмена - вироблення правильного управлінського рішення, вміння довести його вірність своїм партнерам або клієнтам або спростувати їхні аргументи. Саме аргументованість, побудоване на законах логіки, допомагає правильно соразмеріть близькі й далекі цілі, розвинути вміння «дивитися під ноги, але бачити горизонт», поєднувати поточні вигоди і майбутні блага.

Аргументованість - це суто логічний процес, суть якого в тому, що в ньому обгрунтовується істинність нашого судження (тобто аргументів або, як їх простіше називають, доводів).

Аргументація досягає мети, коли дотримуються правила докази. Почнемо з правил формулювання предмета нашого докази, тобто з ПРАВИЛ ПОБУДОВИ тези.

ТЕЗИ докази потрібно Сформулювати ясно і чітко. При цьому не можна допускати двозначності (Наприклад, формулювання тези «закони треба виконувати» - двозначно, бо незрозуміло, про які закони йде мова: про закони природи або про закони суспільного життя, які не залежать від волі людей, або про закони юридичних, які залежать тільки від волі громадян).

Ця вимога дуже важливо, бо будь-яка помилка у виборі слова, можливість двоякого тлумачення фрази, нечітка форма викладу думки - все це може бути витлумачено проти вас, коли ви хочете щось довести.

У ході докази ТЕЗИ ПОВИНЕН залишався незмінним, тобто має доводити одне й те ж положення.

Переглядів: 1321 | Додав: uvarobogda | Теги: Повний, Укладення, Демократичні | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: