Субота, 05.07.2025, 22:13 | Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Головна » 2009 » Липень » 14 » У цьому її характерну перевага
21:12
У цьому її характерну перевага

Наприклад: «У робочих промислових підприємств, де зарплата більше, продуктивність праці вище, ніж на підприємствах, де оплата праці менше. Отже, заробітна плата - причина різниці у продуктивності праці ».

У кожному спірному випадку умовивід Про причини ЗАВИСИМОСТИ застосовуються наступні правила перевірки.

Чи виникає передбачуване наслідок, коли відсутня предполагаемая причина? Якщо відповідь - «так», то ви не вправі стверджувати, що передує явище - єдино можлива причина. Або немає ніякої зв'язку між двома явищами, а чи є інша можлива причина.

Відсутній Чи передбачуване наслідок, коли передбачуваний причина наявності? Якщо відповідь - «так», то ви не вправі стверджувати, що подальше явище є єдино можливе слідство. Або немає ніякої зв'язку між двома явищами, а чи є інше можливе слідство.

Не представляє Чи єдина зв'язок між слідством і його передбачуваної причиною тільки випадкове виникнення одного після другого? Цей спосіб дозволяє виявити характерне оману в умовивід про причину, добре відоме під назвою «після цього, отже, внаслідок цього». Ця помилка представляє форму безпечно узагальнення уривчасті відомостей.

Чи немає інших можливих причин? Хвилююча нас причина чи найближчий привід явища зазвичай здаються більш очевидними, ніж основна причина. Ухилення від встановлення основної причини - звичайна форма вивертів.

Чи немає інших можливих наслідків? У більшості випадків висновок від причини до слідству представляє на самом деле пророкування майбутніх подій. У таких випадках абсолютна перевірка неможлива. Так як висновок від причини до слідству має на увазі майбутнє, воно чутливе до впливу довільного мислення, тобто мислення, яке визначається бажаннями і сподівання.

Уяснити основні варіанти індукції, перейдемо тепер до умовивід із загального положення, тобто до дедукціі. Дедукція - найкоротший шлях до пізнання. У цьому її характерну перевагу. Дедукція проста у тому сенсі, що складається з трьох суджень: 1) загального положення, що назване великий посилкою; 2) пов'язаного з ним судження, що веде до його застосування, під назвою малої посилки; 3) ув'язнення. Весь цей трехзвенний процес називається СІЛЛОГІЗМОМ. Наприклад: «Ни один нечесний людина не буде обрано до ради директорів. Петров - зло. Отже, він не буде обраний до ради директорів ». Сформульований в такому вигляді сіллогізм - це категоричний сіллогізм.

Іноді одна з посилок або висновок не вказуються.

Переглядів: 641 | Додав: uvarobogda | Теги: Наступні, Продуктивність, Підприємств | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: