Субота, 05.07.2025, 18:01 | Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Головна » 2009 » Серпень » 3 » «У мене таке відчуття, що ви чимось схвильовані»
21:13
«У мене таке відчуття, що ви чимось схвильовані»

Така ситуація дуже поширена у відносинах лікар - пацієнт: якщо лікар швидко задає питання, не турбуючись про отримання відповіді, не дивиться на пацієнта і взагалі надає йому мало уваги, то той відчуває себе «не в своїй тарілці».

Відображення почуттів бажано в ситуаціях, коли співрозмовника мучает особиста проблема і він хоче поділитися з нами і знайти порозуміння. Крім того, відображення почуттів допомагає краще і повніше усвідомити своє власне емоційний стан, що є початком подолання кризи. Будучи дзеркалом, відображають почуття співрозмовника, ми стаємо свого роду врачевателямі його душі. Природно, він буде вважати нас чудовими співрозмовниками і стане прагнути спілкуватися з нами.

Існують цілком певні ПРАВИЛА ПРИМЕНЕНИЯ ПЕЙСІНГА, що складаються в наступному.

При відображенні почуттів акцент робиться не на змісті повідомлення, а на емоційному стані співрозмовника.

Відображаючи почуття співрозмовника, слід показувати йому, що ми розуміємо його стан і передати це своїми словами. Наприклад, можна скористатися такими фразами: «У мене таке відчуття, що ви чимось схвильовані». Або: «Мені здається, що ви трохи ображені ...

При цьому бажано уникати категорично формулювань на кшталт: «Я впевнений, що ви засмучені». Такі категоричні твердження про почуття співрозмовника можуть викликати в нього лише роздратування.

Зрозуміти почуття співрозмовника можна різними шляхами. Перш за все, слід звертати увагу на вживані ним слова, що відображають почуття (підступний, неприємний, важкий, несподіваний, боляче бачити, важко було уявити і т. п.). Про багато що можна здогадатися з виразу обличчя, жестах, інтонації. Щоб краще зрозуміти співрозмовника, треба якомога яскравіше уявити, що б ми самі відчували на місці говорящего в такій ситуації.

Для виробництва гарного враження дуже важливо, які знаки уваги отримує людина від оточуючих. У західній психології для позначення будь-яких знаків уваги, якими обмінюються люди, використовується англійське слово «строукс», переводимо на російську мову в тому числі і як «поглаживание».

Коли у людей достатньо їжі, потреба в їжі відходить на другий план, і провідною стає потреба уваги з боку оточуючих. Від нестачі уваги людина відчуває себе «не в своїй тарілці», веде себе нерозумно, дивиться на себе як на невдаху, а в самих важких випадках отримує психічне захворювання.

Всі знаки уваги (строукси) можна розділити на кілька категорій: позитивні - негативні, фізичні - психологічні, зумовлені - необусловленние (спонтанні).

Позитивні знаки уваги доставляють нам радість, зміцнюють в нас віру в свої сили. Вони можуть проявлятися в будь-якій формі: визнання наших переваг, похвала, радість, гордість, захоплення і т. п.

Негативні знаки уваги, навпаки, викликають у нас почуття досада і формують відчуття приналежності до невдахи. Такими знаками можуть бути критика, презирство, висмеіваніе, співчуття, недовіра, невдячність.

Важливо, однак, підкреслити, що негативні знаки уваги - це аж ніяк не найгірші знаки, які людина може отримати. Найгірше - це нульові знаки уваги. У укладеного, що знаходиться в одиночній камері, швидко настає психічний розлад.

Як позитивні, так і негативні за своїм змістом знаки уваги можуть мати або фізичну або психологічну форму. Розрізняються ці форми в залежності від наявності або відсутності фізичного дотику.

Особливу увагу слід приділяти фізичним знаків уваги.

Переглядів: 1550 | Додав: uvarobogda | Теги: Отражение, складаються, Стан | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: